Jak vybrat jídelní židli

12. Května 2011 Kategorie: Nábytek, Židle, 300 Novinek

Při výběru jídelní židle je dobré mít na paměti několik věcí ještě před samotným nákupem. Mezi takovéto věci patří například rozměry židle, přednost stolování v křesílku s opěrkami či na židli bez opěrek, dřevěná úprava či kůže, polstrování či nikoliv.

Velikost židle

Vzhledem k tomu, že je dnes nabídka židlí opravdu široká, pár rad, jak při jejich koupi nešlápnout vedle, se hodí vždycky. Jídelní židle by měly být dostatečně velké, aby umožňovaly pohodlné posezení. Obecně platí, že by mezi dolní stranou jídelního stolu a kolenem mělo být optimálně 8-9 cm prostoru. Výška židle by se zase měla pohybovat kolem 45 cm, to aby koleno bylo přibližně v pravém úhlu a chodidla i přesto zůstávala na podlaze. Jídelní židle, potažmo jídelní stůl, se vybírá i podle velikosti jídelny či jídelního koutu. Váha židle by měla být dostatečná na to, aby byla stabilní, ale zároveň lehká natolik, aby se s ní dalo snadno manipulovat při vstávání od stolu.

Klasické židle nebo slavnostnější křesla?

Je také nutné zvážit, zda do jídelny, konferenční místnosti či kavárny budou vhodnější křesla nebo židle bez opěrek. Křesla u jídelního stolu vypadají obecně slavnostněji a vytváří formálnější vzhled. Je nutné také promyslet, kolik křesel/židlí se do daného prostoru, případně k danému stolu hodí. Pokud se jedná o jídelní židle k obdélníkovému stolu, ideální počet je šest. Pokud jde o stůl čtvercový, je vhodné volit spíše menší počet – tedy 4 židle. Dobré je také sladit design s komfortem. Někdy to totiž může svádět k tomu, že se vybírá pouze očima. Nicméně čas strávený u jídla bývá tím nejpříjemnějším. Není radno ho kazit například nepohodlným sezením.

Praktické potahové materiály

Zapomínat by se nemělo ani na pečlivý výběr povrchové úpravy jídelních židlí. Některé se totiž udržují snadněji než jiné. V případě čalouněných židlí, jen nutné mít na paměti, že je jejich údržba o něco složitější než u židlí polstrovaných například kůží či zcela bez polstrování. Vhodnou variantou mohou být také snímatelné potahy na židle, které se dají snadno prát v pračce.

 

Příjemné posezení!

Mohlo by vás zajímat

Dekorujte praktickým stojanem na šperky

17. Ledna 2013

Nestárnoucí dekorace

21. Června 2013

Luxusní lesk

20. Října 2014

Související produkty s článkem

UPOZORNĚNÍ

NA TOMTO WEBU MOHOU NAKUPOVAT VÝHRADNĚ REGISTROVANÍ VELKOOBCHODNÍ ZÁKAZNÍCI - PRÁVNICKÉ OSOBY, ŽIVNOSTNÍCI A DALŠÍ ORGANIZACE S PLATNOU DAŇOVOU REGISTRACÍ (IČO). K AKTIVACI NÁKUPU JE NUTNÉ SE NEJDŘÍVE ZAREGISTROVAT (SPRÁVNOST VŠECH ÚDAJŮ SE PŘED SCHVÁLENÍM OVĚŘUJE).

PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE

Chcete nakoupit výhodně designový nábytek?
Vyzkoušejte web s Outletovými cenami!

UKÁZAT AKČNÍ NABÍDKY

Doprava zdarma platí na každou objednávku. Stále.
Od žárovky až po skříň, vše vám dovezeme za 0 Kč.

Nakupujte bez obav.
Všechno zboží můžete do měsíce vrátit!
Pouze pro stálé zákazníky (po zkušební době)

Nejvýhodnější cenové nabídky bývají rychle pryč.
Od nás dostanete avízo ještě před začátkem akce.

Vážíme si stálých zákazníků. A myslíme na ně.
Chcete dostávat nabídky pro VIP klientelu?

Exkluzivní nákup pouze pro členy DESIGN GENIUS.
Každý týden nové nabídky.

Prvních 30 dní služby je zdarma. Pro aktivaci je nutné mít založený klienský účet na webu (registrovat se).
Službu lze kdykoliv zrušit. Zkušební dobu nelze opakovat.

JIž mám DesignGenius Nemám zájem Vyzkoušet na 30 dní zdarma